Kurs na prawo jazdy kat. B

Prawo jazdy kategorii B jest równoznaczne z zezwoleniem na prowadzenie samochodów osobowych. Zanim jednak przyszły kierowca otrzyma upragniony dokument, musi zdać egzamin państwowy. Ale jeszcze wcześniej kandydat na kierowcę musi odbyć kurs prawa jazdy, w trakcie którego nabędzie określone umiejętności praktyczne oraz wiedzę teoretyczną.

Kurs na prawo jazdy trwa najczęściej 60 godzin – 30 godzin teorii oraz 30 godzin praktyki – i kończy się egzaminem wewnętrznym, przy czym kursanci mają możliwość wykupienia dodatkowych godzin jazdy. Jak wygląda sam kurs oraz czy każdy może zapisać się na zajęcia?

Jak zapisać się na kurs prawa jazdy?

Mogłoby się wydawać, że zapisanie się na kurs prawa jazdy nie jest wielką filozofią. Niestety, samo zapisanie się do wybranego OSK nie wystarczy! Przede wszystkim kandydat musi mieć ukończone 18 lat. Istnieje również możliwość rozpoczęcia kursu w wieku lat 17, ale wymaga to pisemnej zgody rodzica lub prawnego opiekuna. Następnie przyszły kursant musi udać się z wizytą do lekarza po orzeczenie, w którym lekarz stwierdza, że nie występują przeciwwskazania do prowadzenia pojazdu.

Kolejnym krokiem jest wizyta w Urzędzie Miasta, Urzędzie Dzielnicy lub Starostwie Powiatowym, gdzie kandydat składa komplet dokumentów: orzeczenie lekarskie, wniosek o wydanie prawa jazdy, aktualne zdjęcie, dokument tożsamości i ewentualne zezwolenie, jeśli kandydat jest niepełnoletni (w tym wypadku do urzędu należy iść z rodzicem lub opiekunem). Na koniec przyszły kursant otrzymuje nr PKK (Profilu Kandydata na Kierowcę), z którym powinien udać się do wybranej szkoły nauki jazdy.

Jak wygląda kurs na prawo jazdy kat. B?

Kurs na prawo jazdy kategorii B składa się z dwóch części. Najpierw kursanci biorą udział w wykładach z teorii, które obejmuję 30 godzin po 45 minut. Podczas zajęć przyszli kierowcy poznają przepisy drogowe, podstawy kierowania pojazdem, a także prawa i obowiązki kierowcy. W skład kursu teoretycznego wchodzi również szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.

Druga część kursu – szkolenie praktyczne, obejmuje naukę prowadzenia pojazdu. Pierwsze zajęcia odbywają się na placu, a następnie kursant uczy się jazdy po mieście oraz poza obszarem zabudowanym. Cały kurs twa w sumie 60 godzin, a jego zwieńczeniem jest egzamin wewnętrzny.

Jakie materiały dostarczamy?

Kursy na prawo jazdy mogą wydawać się dosyć drogie, ale po dokładnym podsumowaniu wszystkich materiałów, jazd i innych dodatkowych aktywności, które wchodzą w skład pakietu dostarczanego kursantom przez OSK Lambo, z pewnością okażą się więcej niż rozsądne! Przede wszystkim naszym kursantom zapewniamy komplet materiałów szkoleniowych, takich jak podręcznik wraz z płytą CD.

Oprócz tego uczestnicy kursu biorą udział w wykładach z teorii (pakiet 30 h/45 min) oraz jazdach szkoleniowych (30 h/60 min). W skład pakietu wchodzą również badania lekarskie i kurs pierwszej pomocy oraz egzaminy wewnętrzne z teorii i praktyki. Jak widać, w OSK Lambo dbamy o wszechstronne przygotowanie naszych podopiecznych do egzaminu państwowego!

W jakich godzinach prowadzony jest kurs?

Wiele osób pragnących wziąć udział w kursie na prawo jazdy martwi się, czy będą w stanie pogodzić szkolenie z pracą lub nauką. Bez obaw! Nasz ośrodek jest otwarty od 10 do 19 w dni powszednie oraz od 9 do 15 w soboty. Ponadto nasi instruktorzy są dostępni do dyspozycji kursantów codziennie od godziny 6 rano aż do 22!