Egzamin wewnętrzny

Kursanci, którzy zdecydują się na zapisanie do naszej szkoły jazdy, będą mieli możliwość podejść do egzaminu wewnętrznego naszego OSK. Taki egzamin to doskonały sprawdzian oraz podsumowanie zdobytych umiejętności, dzięki któremu przyszli kierowcy mogą sprawdzić, w jakim stopniu są przygotowani do państwowego egzaminu na prawo jazdy.

Dodatkowo egzamin wewnętrzny pozwala oswoić się z formułą egzaminu na prawo jazdy, co jest nie do przecenienia podczas oficjalnej wizyty w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia Kierowców. Egzaminu wewnętrznego absolutnie nie należy się bać! Dzięki niemu kursanci mogą bez stresu i w przyjaznej atmosferze sprawdzić swoje postępy w nauce jazdy!

Z jakich części składa się egzamin wewnętrzny

Nasz egzamin wewnętrzny, podobnie jak egzamin państwowy, składa się z dwóch części – teoretycznej oraz praktycznej. W trakcie części teoretycznej, przy użyciu testów identycznych z tymi, które czekają na kursantów w WORDzie, sprawdzamy znajomość przepisów drogowych, znaków i innych wiadomości, które są niezbędne przyszłym kierowcom.

Po zaliczeniu części teoretycznej nasi kursanci podchodzą do testu umiejętności praktycznych, który – podobnie jak egzamin państwowy – obejmuje manewry na placu oraz jazdę po mieście. Egzamin wewnętrzny odbywa się w warunkach maksymalnie zbliżonych do egzaminu państwowego.

Co się stanie gdy nie zdam?

Zapewne dla niektórych kursantów egzamin wewnętrzny również jest powodem stresu i część z nich zadaje sobie pytanie: „Co się stanie gdy nie zdam?”. Na szczęście nerwy w przypadku egzaminu wewnętrznego są zupełnie niepotrzebne! Taka forma podsumowania pozwala przede wszystkim na sprawdzenie, jak kursant poradzi sobie

w trakcie prawdziwego egzaminu oraz wyłapanie ewentualnych braków! W momencie kiedy egzamin wewnętrzny zakończy się wynikiem negatywnym, kursant ma możliwość przeanalizowania wszystkich błędów z instruktorem, który również podpowie, jak poprawić niedociągnięcia, tak żeby na egzaminie państwowym osiągnąć wynik pozytywny!

Jak wygląda część praktyczna egzaminu wewnętrznego?

Część praktyczna egzaminu wewnętrznego niczym nie różni się od części praktycznej egzaminu państwowego. Z jednym wyjątkiem – w trakcie jazdy instruktor nie przerywa kursantowi, tylko notuje wszystkie błędy popełnione przez podopiecznego. Na zakończenie kursant wraz z instruktorem analizują listę błędów i omawiają potencjalne braki w technice jazdy.