Nauka jazdy w Warszawie

Marzysz o zdobyciu prawa jazdy? Zastanawiasz się jak zacząć naukę jazdy? Nie wiesz, który kurs prawa jazdy wybrać? Zdaj się na nas. OSK Lambo to nauka jazdy w Warszawie, która pomogła już wielu osobom w zdaniu egzaminu na prawo jazdy kategorii B. Doświadczeni instruktorzy i miła atmosfera sprawiają, że nauka jazdy staje się wspaniałą przygodą. Nasi kursanci chętnie uczęszczają na zajęcia.

Nie ma w tym nic dziwnego. Dbamy o to, by przekazać im wszystkie niezbędne informacje - zarówno te, które dotyczą przepisów ruchu drogowego, jak i te, które dotyczą zasad bezpiecznej jazdy. Dzięki temu nasz ośrodek szkolenia kierowców może poszczycić się doskonałymi efektami. Większość naszych kursantów bez problemu zdaje egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem! Ty również możesz!

Dlaczego warto nauczyć się dobrze jeździć?

Wiele osób obawiających się, że nie poradzą sobie na egzaminie na prawo jazdy, zastanawia się czy w ogóle jest im to potrzebne. To błąd! W dzisiejszych czasach samochód wciąż pozostaje najwygodniejszym i najszybszym sposobem podróżowania. Osoby posiadające prawo jazdy mogą nie tylko dojeżdżać do szkoły czy pracy, ale również podróżować gdzie tylko zechcą. To spora wygoda.

Aby jednak móc cieszyć się możliwościami jakie daje własny samochód, musimy zadbać o to, by nauczyć się dobrze jeździć. Wbrew pozorom opanowanie zasad ruchu drogowego oraz nauka prawidłowego prowadzenia samochodu nie ma na celu jedynie przygotowania się do egzaminu. Jeśli nauczysz się dobrze jeździć, przede wszystkim nie będziesz stwarzał zagrożenia dla siebie oraz innych uczestników ruchu. Będziesz także czuć się pewnie na drodze.

nauka jazdy w Warszawie

Zapisy na naukę i wymogi prawne

Jeśli wybierzesz już Ośrodek Szkolenia Kierowców, który spełni twoje oczekiwania (wierzymy, że będzie to nasz ośrodek), musisz zapisać się na naukę. Polskie prawo wymaga abyś miał ukończone 18 lat. Dlatego też, na nasze kursy zapraszamy wyłącznie osoby pełnoletnie. W tym miejscu warto jednak zaznaczyć, że istnieje możliwość zapisania się na kurs już po ukończeniu 17 roku życia.

W takim przypadku niezbędna jest oczywiście zgoda rodzica a także zaświadczenie lekarskie. Ponadto kursant powinien udać się do Urzędu Miasta, Urzędu Dzielnicy lub Starostwa Powiatowego gdzie przedstawi wszystkie niezbędne dokumenty, takie jak zaświadczenia lekarskie, komplet zdjęć czy dokument tożsamości. W zamian otrzymuje za to numer Profilu Kandydata na Kierowcę, który uprawnia go do rozpoczęcia kursu.

Nauka jazdy Warszawa

Od czego zacząć naukę jazdy?

Z pewnością zastanawiasz się od czego zacząć naukę jazdy. Tymczasem nie jest to wcale trudne zadanie. Pierwsze zajęcia to nauka zasad ruchu drogowego, kodeksu oraz przepisów prawa. Bez tego nie ma bowiem mowy o bezpiecznej jeździe. Na naszych zajęciach otrzymasz materiały, które pomogą ci w przyswojeniu niezbędnej wiedzy. Poza tym instruktor zajmuje się jasnym wytłumaczeniem zasad.

Pamiętaj, że nauka jazdy samochodem nie jest zadaniem niewykonalnym. Na każdym etapie kursu opiekuje się tobą doświadczony instruktor, dzięki któremu możesz czuć się bezpiecznie. Nawet jeśli w czasie jazdy po mieście wydarzy się coś niespodziewanego, nasze samochody wyposażone są w dodatkowe hamulce dla instruktora. Możesz więc doskonalić swoje umiejętności bez obaw.

Najpierw teoria

Zanim pierwszy raz zasiądziesz za kierownicą samochodu i zaczniesz wędrować po mieście, musisz doskonale poznać przepisy ruchu drogowego oraz znaczenie znaków drogowych. Dlatego też kurs w naszym ośrodku rozpoczyna się od zajęć teoretycznych, na których dowiesz się wszystkiego, co ważne na drodze. Dzięki temu bez trudu zdasz egzamin teoretyczny i przejdziesz do jazd na mieście.

Nasi instruktorzy dbają o to, by zajęcia były prowadzone w sposób ciekawy - wyjaśniają zagrożenia na przykładach, wskazują na to co warte zapamiętania oraz dbają o aktywny udział kursantów w zajęciach. Dodatkowo możesz liczyć na pomocne materiały, dzięki którym w domu powtórzysz informacje zdobyte na kursie. Dzięki temu nauka będzie efektywna i pomoże ci osiągnąć cel.

Potem praktyka

Czas na najprzyjemniejszą część kursu, czyli jazdę samochodem. Zaczynamy od placu manewrowego - jest on bowiem jednym z elementów egzaminu na prawo jazdy kategorii B. Na placu nauczysz się odpalać samochód, sprawdzać stan pojazdu, ruszać (w tym również ze wzniesienia) oraz wykonywać manewry takie jak cofanie, wchodzenie w zakręt czy parkowanie.

Kolejny krok to jazdy na mieście. Dzięki nim nauczysz się jak radzić sobie na ulicy, dostrzegać i przestrzegać znaki drogowe, a także uważać na innych uczestników ruchu drogowego. Nasi instruktorzy dbają o to, by zwrócić ci uwagę na to, czemu mogą przyglądać się egzaminatorzy. Pozwoli ci to uniknąć częstych, podstawowych błędów. Możesz więc mieć pewność, że będziesz doskonale przygotowany do egzaminu.

Egzamin wewnętrzny i jazdy doszkalające

Teoretycznie, jesteś już gotowy do tego, by podejść do egzaminu na prawo jazdy kat. B. Wielu kursantów czuje się jednak niepewnie i obawia się, że nie uda im się zdać. Dlatego też wychodzimy naprzeciw ich potrzebom i proponujemy egzamin wewnętrzny, który jest świetnym sprawdzianem przed tym właściwym. Poza tym, jeśli jest taka potrzeba, możesz zdecydować się na jazdy doszkalające, by jeszcze lepiej opanować zasady ruchu drogowego.